Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Jazda konno jako świetny sposób aktywności

Najnowsze

Od wielu wieków ludzie zdają sobie sprawę z dobrych skutków przebywania ludzi z końmi. W dawnych czasach zwierzęta te były jedynym środkiem, służącym do transportu i przemieszczania się. Używano ich do ciągnięcia pojazdów z ładunkiem oraz z ludźmi. Również jazda konna popularna jest od bardzo dawna. Obecnie jednak wykorzystywana jest wyłącznie w aspektach sportowych i rekreacyjnych; do przewożenia ładunków wykorzystuje się maszyny i pojazdy mechaniczne. Wymyślono za to dodatkowe czynności, do jakich wykorzystuje się konie. Odkryto, że przebywanie z nimi ma korzystny wpływ na organizm. Poza tym coraz więcej osób wybiera czynności związane z końmi jako formę spędzania wolnego czasu. Stajnia nie jest już odległym miejscem, gdzie mogą przebywać wyłącznie wybrani. Coraz więcej osób chce zgłębiać naturę tych zwierząt i spędzać z nimi swój czas.
jazda konno
Source: morguefile.com
Koń jako lekarstwo

Hipoterapią nazywa się rodzaj rehabilitacji, w której używa się koni. Pozytywny wpływ koni na samopoczucie ludzi zarówno wolnych od chorób, jak i chorych stwierdzono już wiele lat temu. Stosunkowo niedawno natomiast do schorzeń, przy których stosuje się hipoterapię, zaliczono autyzm. Generalnie terapia taka oparta jest na jeździe konnej oraz szeroko ujmowanym obcowaniu z tymi stworzeniami. Jazda na koniu ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy, rozwija równowagę i koordynację. Hipoterapia to również czerpanie korzyści z obcowaniem z żywym stworzeniem i oswajanie się z nim, co pozostawia spore korzyści dla sfery psychicznej.Spędzanie wolnych chwil

Elementarną aktywnością połączoną z końmi jest jazda na nich. Szkolenie można rozpocząć zarówno w wieku dziecięcym, jak i w wieku dorosłym - wspaniałą okazją może być obóz konny (obóz konny). Obecnie stadniny są coraz bardziej oblegane. Oprócz jazdy konnej można w tym miejscu wykonywać dużo innych aktywności,do których należy czesanie i pielęgnacja koni oraz lonżowanie, czyli prowadzenie zwierzęcia na otwartym terenie z użyciem profesjonalnej linki. Konie wykorzystywane są do rozmaitych dyscyplin sportowych; niektóre z nich to dyscypliny olimpijskie. W wolnym czasie można wybrać się na wyścigi konne, pokazy ujeżdżania lub pokonywania przeszkód. Do staropolskich zwyczajów zimowych z użyciem koni zalicza się kulig. Również obecnie taka forma spędzania wolnego czasu preferowana jest przez wiele osób. Organizacja kuligów zwykle nie jest bardzo kosztowna, za to sama czynność daje wiele przyjemności.


Odkryj ofertę Szkoły Jazdy Konnej Patataj:
Wyświetl większą mapę

Source: Patataj.com