Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Co trzeba przeczytać o dofinansowaniu z Unii? Przeczytaj nasze podpowiedzi

Najnowsze

Czy UE dała rolnikom w Polsce wiele dobrego? Tacy farmerzy, którzy niejako zatrzymali się jeszcze w poprzedniej epoce pewnie wychodzą z założenia, że ta organizacja to wielkie zło. Jednakowoż taki rolnik, który tak jakby jest nowoczesny, zasadniczo stara się iść do przodu, bez wątpienia potrafi docenić bardzo duże walory Unii Europejskiej.


pole
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Można śmiało powiedzieć, że jeśli ktoś ma tak jakby łeb na karku, bez cienia wątpliwości będzie umiał czerpać sporo korzyści z obecności naszego kraju w Unii Europejskiej. W zasadzie nadal polska wieś nie jest zamożna, lecz to wyłącznie dlatego, że zamieszkują ją wielu starych ludzi i najzwyczajniej w świecie prawdziwych leni. Dużo osób opuszcza wieś, lecz to świetny proceder, bo na wsi nie powinno mieszkać za wielu ludzi. Kiedy na wioskach mieszka sporo osób, ogólnie wydajność nie jest wysoka.

Jak w takim razie moglibyśmy umiejętnie wykorzystać UE? Naturalnie godne zainteresowania są dotacje dla rolników, dzięki którym bardzo wielu rolników w Polsce nareszcie się rozwinęło (czy orientujecie się czy trudno jest zdobyć dotacje dla rolników). Niegdyś ciężej było rozwijać gospodarstwo, przykładowo powiększyć ilość świń bądź krów. Poza tym, hektary są drogie, a przecież, aby powiedzmy mieć możliwość produkować dużo mleka, trzeba mieć wiele hektarów. Zatem brak kasy sprawiał, że nawet jeżeli farmer był mocno ambitny, i tak musiał obyć się smakiem. Na ten moment również nie jest kolorowo, ale jakby nie patrzeć jest sporo korzystniej, niż przed akcesją Polski do UE. I tak polscy rolnicy będą narzekali, ale narzekanie to ludzka przywara, zatem ludzie zapewne przenigdy nie skończą narzekać. Takie jest właśnie ludzkie rozumowanie.

Chociaż akurat czymś najzupełniej sensownym jest krytykowanie biurokracji - a więc trzeba spełniać sporo głupich formalności biurokratycznych, zanim uzyskamy dotację. Wiadoma sprawa: pewne działania są niezbędne, choćby z tego powodu, aby mieć okazję odsiać takich rolników, którzy całkowicie nie posiadają talentu, czyli gdyby dostali pieniądze, tak czy siak przejedliby wszystko. Można śmiało powiedzieć, że bardzo pomocne są specjalistyczne firemki, które oczywiście za sowitą opłatą są w stanie sprawić, iż pozyskiwanie dotacji unijnych zapewne nie będzie bardzo dużym problemem (czy pozyskiwanie dotacji unijnych jest opłacalne? Co sądzicie?).

Zaintrygował Cię temat tego tekstu? Koniecznie sprawdź opracowanie, tam są zamieszczone jeszcze bardziej interesujące rzeczy, naprawdę trzeba to poznać.

Podejmijmy ryzyko, sprawmy, że nareszcie wieś w Polsce będzie bogata.