Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Jak nauczyć się jazdy konnej? Najlepiej wybrać się na obóz konny.

Najnowsze

Nauka jazdy konnej bezsprzecznie wymaga wiele czasu oraz poświęcenia, jazdy konnej nie nauczymy się w przeciągu paru miesięcy. Jeżeli chcemy jeździć konno, to przede wszystkim powinniśmy wybrać stosowny, zalecany ośrodek jeździecki, który zatrudnia doświadczonych oraz wykwalifikowanych trenerów jazdy.

Nauka jazdy konnej
Author: Paul VanDerWerf
Source: http://www.flickr.com
Instruktorzy nie tylko winni posiadać odpowiednie podejście do kursantów, ale także do koni - należy traktować je z szacunkiem, dbać o nie i porządnie karmić. Na początku nauki dobrze poznać się z końmi i dowiedzieć się, jak wypada się z nimi obchodzić. Pamiętajmy, że konie są nadzwyczaj bojaźliwe, toteż nie zdołamy przy nich robić gwałtownych ruchów ani krzyczeć. Konie mają również ograniczone pole widzenia, wskutek tego przenigdy nie podchodźmy do konia od tyłu. Koń (palcaty dla konia) mógłby się nabawić strachu i instynktownie nas kopnąć. Ucząc się jeździć konno, trzeba też dowiedzieć się jak czyścić konia i w jaki sposób poprawnie je osiodłać. Gdy będziemy już mieć podstawową wiedzę na temat koni, wtenczas możemy począć uczyć się jazdy.Stosownym pomysłem na efektywną naukę jest wyjazd na obóz konny - Patataj - szkoła jazdy konnej. Na obozach jeździeckich naturalnie szybciej nauczymy się zgodnej jazdy konnej, ponadto na takich obozach możemy również poznać mnogość fascynujących ludzi. Obozy konne prowadzone są zarówno dla najmłodszych, młodzieży jak i dorosłych, niezależnie od ich poziomu. Nawet osoby, jakie dopiero zaczynają jeździć konno, odkryją stosowny obóz konny dla ludzi początkujących. Przez cały okres trwania obozu będziemy posiadać styczność z końmi, wskutek tego nasze zaufanie do nich z pewnością się pogłębi. Jednocześnie podszkolimy swoje umiejętności, natomiast jazda konna Warszawa bez wątpliwości stanie się dla nas sporo prostsza - . Wskazane jest zaznajomić się z wakacyjną ofertą obozów jeździeckich, bowiem właśnie w miesiącach letnich obozy takie są na ogół aranżowane. Bez wątpliwości odszukamy ciekawy obóz jeździecki, który zrealizuje nasze oczekiwania i który pomoże nam polepszyć nasze zdolności jeździeckie.