Wizytówki – co obecnie proponują nam drukarnie?

Bilety wizytowe określane popularnie wizytówkami nie są czymś, co powstała we współczesności. Jako pierwsi używali ich mieszkańcy Chin, później zaczęli wykorzystywać je Francuzi i Niemcy, aktualnie wykorzystywane są na całym świecie.

Kiedy podejmujemy decyzję o posiadaniu wizytówki, możemy dokonywać wyboru spośród bardzo wielu ich rodzajów. Wizytówki to w przeważającej części przypadków bilety wizytowe mające kształt prostokąta. Ich wymiar może być naprawdę różny. Można kupić o wielkości pięćdziesiąt na dziewięćdziesiąt milimetrów wizytówki druk, których nie nastręcza żadnych problemów. Zdecydowanie częściej jednak obecnie zamawiane są wizytówki o wielkości osiemdziesiąt pięć na pięćdziesiąt pięć milimetrów. Chcąc wyszukać firmę proponującą druk - (druk na tkaninach oferuje firma Tritex) wizytówek, można w wyszukiwarce internetowej wprowadzić hasło „wizytówki druk”. Możemy też zamówić oryginalne wizytówki, wizytówki zachwycające niezwykłą elegancją lub też wizytówki ekskluzywne. Stawiając na oryginalne wizytówki, możemy być pewni, że będą to wizytówki naprawdę wyróżniające się od innych. Tutaj można dokonać wyboru materiału, na którym nasza wizytówka zostanie wydrukowana, można także wybrać krój i barwę czcionki, ale także sposób w jaki wykonanie zostanie druk - strona z oryginalnymi wizytówkami.

wizytownik z wizytówkami
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W przeważającej większości przypadków wizytówki drukuje się na papierze. W tym przypadku także mamy naprawdę duże możliwości do wyboru. Można postawić na papier jednokolorowy lub wielobarwny. Nasza wizytówka może zostać wydrukowana na papierze gładkim, satynowym bądź ozdobnym. Ale materiałów do wydruku wizytówek jest aktualnie znacznie więcej. Można obecnie wydrukować wizytówkę nawet na metalu. Następna kwestia odnosi się do informacji, które powinny być umieszczone na naszym bilecie wizytowym. Na wizytówce prywatnej wystarczające jest wydrukowanie tylko imienia i nazwiska oraz adresu, numeru telefonu jej posiadacza.

W dobie Internetu coraz częściej na wizytówce zamieszczany jest również adres poczty wirtualnej. Wizytówka służbowa dodatkowo musi zawierać informacje na temat zajmowanego przez jej właściciela stanowiska i nazwę firmy. Ze służbowej wizytówki musimy zaczerpnąć również informacje dotyczące zakresu działalności firmy. Aktualnie coraz częściej na służbowych wizytówkach umieszcza się także adres firmowej witryny internetowej. Nie należy na wizytówkach i tych prywatnych, i służbowych zamieszczać zbyt wielu informacji. Ich wykonanie zlećmy profesjonalistom, czyli