Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Nikt ich nie lubi, na szczęście są na nie sposoby. Jak bronić się przed kleszczami? Jakiego rodzaju mamy możliwości?

Najnowsze

Jest częstą przypadłością, a jednak znajomość tego tematu ciągle pozostaje na dość niskim poziomie. Zajmowanie się nią rośnie w czasie lata, kiedy to kleszcze są powodem wielu kłopotów ze zdrowiem, jednak po krótkim momencie wałkowania tego tematu w mediach, zainteresowanie zagrożeniem maleje. Niestety, bo borelioza to poważne zagrożenie dla naszego zdrowia ludzkiego zdrowia, jak i życia.


zwierzakowo.pl/sklep/smycze-i-obroze-dla-psow
Author: Ramón Portellano
Source: http://www.flickr.com
Ta dolegliwość transportowana przez kleszcze, w wypadku braku mądrego leczenia, może stać się tak naprawdę przyczyną zastraszających zaburzeń zdrowotnych. Borelioza jest przecież przyczyną poważnych schorzeń, w zwalczaniu których potrzebne staje się zastosowanie doskonałych lekarstw oraz wielu antybiotyków.

Czy kleszcze z pewnością są aż takie groźne? Same kleszcze nie stanowią zbytniego zagrożenia.Pewnie że, ich ugryzienia mogą sprawić ból, a sam wizerunek kleszcza, który wbił się w ludzką skórę i który ma znaczące rozmiary wskutek picia sporej ilości krwi nie jest dobry, jednak kleszcze jako takie krzywdy nam nie mogą zrobić. Problem powiązany z nimi wiąże się głównie z takim faktem, że kleszcze roznoszą różne, zazwyczaj niezwykle groźne dla nas choroby. To tych najpoważniejszych możemy zaliczyć kleszczowe zapalenie opon oraz borelioza. W przypadku takich chorób powikłania oraz skutki zbyt późno podjętego leczenia mogą mieć poważne konsekwencje. Borelioza jest zwalczana antybiotykami, często wymaga ona pobytu w szpitalu. Mnóstwo pacjentów musi się liczyć z tym, że niedostateczna ochrona przed kleszczami może skończyć się poważną choroba


pies na kanapie
Author: Christopher "Rice"
Source: http://www.flickr.com
Borelioza jest tym bardziej groźnym schorzeniem, że pierwsze jej objawy są zwykle albo pomijane, albo mylnie traktowane jako przeziębienie. Kleszcze tym czasem mogą stać się przyczyną poważnych urazów i takich chorób, jak choroby serca czy problemy z pamięcią. Są to niestety zwyczajowe skutki efektów po tak podstępnej chorobie przenoszonej przez kleszcze, jaką jest borelioza. Nie zapominajmy jednak o naszych zwierzętach, poza obowiązkiem jak witaminy dla psa nie można ignorować faktu, że nasz pies może mieć kleszcza, kupujmy więc wcześniej preparaty na kleszcze u zwierząt. Dowiedz się więcej: .