Co zrobić na wypadek kłopotów podczas wyjazdu zagranicznego? Z czym musimy się liczyć? Sprawdź na ten temat więcej

Najnowsze

Będąc za granicą na przykład na wakacjach czasami zdarzają się sytuacje, jakich niestety nie możemy przewidzieć. Nie zakładamy rzecz jasna przed wyjazdem, iż spotka nas coś złego. Jednak i tak z reguły kupujemy ubezpieczenie zdrowotne w razie choroby albo jakiegoś wypadku, w związku z którym potrzebna będzie nam pomoc medyczna. Co z innego rodzaju możliwościami? Jak zachować się na wypadek różnych zagrożeń?


Pewnie prawie nikt nie myśli o tym, że za granicą może być aresztowany albo też zatrzymany do wyjaśnienia przez policję. Wtedy musimy skontaktować się z konsulem swojego państwa. Jego interwencja powinna spowodować, iż będziemy traktowani przynajmniej nie gorzej niż obywatele państwa, w jakim się znajdujemy. Konsul też powiadomi naszą rodzinę o zatrzymaniu.

Szukasz ciekawych informacji? To dobrze, ta strona internetowa likwidacja spółek na pewno Cię zainteresuje, ponieważ są na niej wiele niezwykle ciekawych informacji.

Będzie też w stanie dostać od miejscowych władz informacje na temat powodów naszego zatrzymania jak również możliwej karze, która grozi za taki czyn. Powinien również zdobyć informacje na temat czasu trwania całej procedury oraz o możliwościach zwolnienia. Przydatna będzie też lista adwokatów.

Nie zwlekaj! Jeżeli spodobał Ci się nasz opis, to czytaj więcej (http://www.crplegal.pl/uslugi/tworzenie-spolek/) inne treści na ten materiał. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Jak na przykład przebywamy w Niemczech to powinniśmy otrzymać od konsula listę odnośnie tego, którzy adwokaci Niemcy będą mogli nam pomóc.
Dokumenty
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Ta naprawdę na wypadek większości nieprzyjemnych sytuacji, które mogą spotkać nas za granicą konsul naszego państwa jest odpowiednią osobą, do jakiej można się zwrócić. Tak dzieje się właśnie jak zgubimy, lub też ktoś ukradnie nam paszport. Wtedy służby dyplomatyczne naszego kraju potwierdzą naszą tożsamość oraz dadzą nam nowy dokument.


Na wypadek kradzieży czy napadu najpierw informujemy tutejszą policję jak i pogotowie, oczywiście jeśli odnieśliśmy jakieś obrażenia. Trzeba koniecznie zapisać sobie numery alarmowe, jakie obowiązują w tym kraju. Później należy skontaktować się z odpowiednią dla swojego kraju placówką dyplomatyczną. Konsul, lub ambasador pomogą nawiązać kontakt z bliskimi, którzy będą nam mogli przesłać potrzebne środki finansowe z Polski . Jeśli nie będzie możliwości by zdobyć takie pieniądze, konsul może wypłacić pewne środki, które pozwolą nam wrócić do kraju. W tej sytuacji trzeba zobowiązać się, że zwrócimy taką pożyczkę gdy powrócimy do kraju. Natomiast tego typu wypłaty środków przez placówki dyplomatyczne mają miejsce tylko w wyjątkowych okolicznościach. Najczęściej jest możliwość przesłania środków z Polski za pośrednictwem banku. Ewentualne pożyczki od placówek dyplomatycznych zdarzają się gdy w danym kraju jest problem z dostępnością placówek banku.