Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Co roku pojawia się ten sam problem, ale czy rozliczanie pitu musi być problematyczne? Na pewno nie, warto znać na to metody

Najnowsze

Na wysłanie zeznania PIT mamy termin do końca kwietnia. Duża część osób już wysłała swoje zeznanie podatkowe, Ci, którzy tego jeszcze nie dokonali,ciągle zastanawiają się, jak rozliczyć PIT. Istnieją trzy rozwiązania. Możemy zwrócić się do biura rachunkowego, w którym niezbędne działania zrobią za nas, możemy starać się samodzielne rozliczenie PIT-u, albo spełnić to za pomocą specjalnego kalkulatora podatkowego.


Kalkulator
Author: Joe Haupt
Source: http://www.flickr.com
Co ciekawe, ludzie coraz bardziej wierzą w dostępne w sieci narzędzia do liczenia zeznania podatkowego. Ich precyzja sprawia, że PIT-y często powstają obecnie ze dedykowanych programów. Narzędzie do PIT-ów jest nie tylko nieskomplikowany w obsłudze, ale co więcej może zaoszczędzić czas i koszty, a tych jak wiadomo, nigdy za wiele. Zobacz nowe propozycje: program do PIT 37.

Program do PIT-ów to dobre narzędzie dla wszystkich, którzy pragną rozliczyć się indywidualnie, bez korzystania z pomocy księgowości. Zrobić to szybko i jak najmniejszym kosztem, a także pewnie. PIT przecież i tak musi być oddany, im wcześniej to zrobimy, tym więcej czasu i kłopotów uda nam się zaoszczędzić. Kolejki w US w końcu będą tylko się powiększać.kontakt (polecamy http://nota-bene.com.pl/)Ciekawe oferty: .

Na druku PIT-37 powinny się rozliczać osoby,które deklarują wynagrodzenia i zarobki dokumentowane za pośrednictwem osób będących płatnikami. W tego typu przypadku są to umowy o pracę, umowy cywilnoprawne. Zatrudniony dostaje wtedy kwotę netto i nie musi się martwić prawidłowością liczenia czy terminem odciągania zaliczek na podatek.Równocześnie, jeżeli będzie tak, że ma on umowy z tytuły, w czasie których indywidualnie musi liczyć zaliczki na podatek, w tego rodzaju sytuacji nie wykorzystuje deklaracji PIT-37.


finanse - obliczenia
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Tego typu rozliczenia nie złoży wtedy równocześnie w zakresie przychodów, od jakich zaliczki są płacone samodzielnie, a także od pozostałych zarobków, za których rozliczenie odpowiadają płatnicy. Każdy z dochodów podlega wtedy co do zasady w innej deklaracji, jak na przykład w PIT-36. Pamiętajmy o rozliczaniu deklaracji podatkowej.

Czy po przeczytaniu prezentowanego artykułu udało Ci się wynieść coś fascynującego? Jeśli tak, to przejrzyj pozostałe informacje tu - na pewno pochłoną Cię kompletnie.

Prawdopodobnie mamy z tym problem, jednak przecież jest wiele dobrych programów, za pomocą których z łatwością wyliczymy swój PIT.