Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Obowiązkowe szkolenie osób zatrudnianych zapewnieniem bezpieczeństwa pracy

Najnowsze

Praca z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, niebezpiecznych dla zatrudnionego potrzebuje oczywiście określonych kwalifikacji. Pracą wymagającą odpowiedniego edukowania i również weryfikacji umiejętności jest oczywiście stanowisko spawacza
certyfikacja personelu spawalniczego
Author: Michael
Source: http://www.flickr.com
.
bezpieczeństwo funkcjonalne
Source: pixabay
Certyfikacja personelu spawalniczego jest kwestią gruntowną, bo bezpieczeństwo używania technologii spawalniczych jest monitorowane przez Unię Europejską, która ustala wszelkie przepisy. Parlament Europejski wprowadził rozporządzenie oznaczone PED 97/23/WE, zmuszając przedsiębiorstwa przemysłowe do zastosowania precyzyjnie ustanowionych norm i procedur. Dotyczą one przede wszystkim kwalifikacji spawaczy i stosowanych przez nich technologii. Aby certyfikacja personelu spawalniczego była możliwa, odbywają się są specjalne kursy i egzaminy sprawdzające umiejętność spełniania unijnych standardów. Specjaliści posiadający wymagany certyfikat posiadają uprawnienia do uprawiania tego fachu w całej Unii Europejskiej. W celu kompletnego zabezpieczenia warunków w zakładzie pracy duże znaczenie ma tak zwane bezpieczeństwo funkcjonalne - -> przeczytaj przykłady. Ogólnie opisuje się je jako zespół wszystkich wymogów mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa układów elektronicznych lub zawierających programowalne elektryczne elementy składowe. Kursy edukacyjne z bezpieczeństwa funkcjonalnego są prowadzone w dwóch stopniach zaawansowania. Wyróżniamy certyfikację ogólną pierwszego stopnia, dotyczącą zwykle kadry kierowniczej, lub technicznej która zatrudnia się projektowaniem i eksploatacją systemów i urządzeń, których urzędy nie potrzebują szczegółowej wiedzy. Inaczej ujmując – fachowców niekoniecznie angażujących się w bezpośrednie prowadzenie lub nadzorowanie bardziej zaawansowanych czynności. Certyfikacja drugiego stopnia dotyczy już kursów eksperckich i dzieli się na zróżnicowane działy specjalizacji - certyfikacją personelu spawalniczego.
Zatrudnienie na wymagających i odpowiedzialnych stanowiskach wymaga wypełniania odpowiednich kryteriów. Bezpieczeństwo funkcjonalne jest niewątpliwie ich zespołem.rekomendowany link - więcej i więcejWymagana certyfikacja i szkolenie osób zatrudnionych w tym profilu są warunkami koniecznymi do podjęcia aktywności zawodowej.