Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Programy motywacyjne jako nagradzanie najlepszych pracujących

Najnowsze

Współcześnie pracodawcy coraz częściej pojmują korzyści płynące z odpowiedniego motywowania pracujących. Taka odmiana premii zwiększa odpowiedzialność pracujących i ugruntowuje związki z firmą, co bezpośrednio przekłada się na wyniki firmy.
w biurze rachunkowym
Author: Grupy .NET i IT
Source: http://www.flickr.com


Dla wielu pracodawców programy motywacyjne mają na celu zatrzymanie najlepszych ludzi w firmie.


Tymczasem każdego człowieka do funkcjonowania motywują odmienne nagrody. Jedni doceniają wartości rodzinne, inni dobrą zabawę, a jeszcze inni poczucie bezpieczeństwa. Z tej przyczyny programy motywacyjne powinny być dobrane indywidualnie do zainteresowań każdego członka kolektywu. Każdy program motywacyjny musi być dostosowany do taktyki i oczekiwań firmy.


Najczęściej spotykanymi składnikami sprzyjającymi motywowaniu są telefony komórkowe, laptopy, lub samochody służące pracującym również do użytku prywatnego.

Czasami zamieszczone w internecie wiadomości są fałszywe, ale jeśli interesuje Cię tego rodzaju problematyka, to kliknij i zdobądź użyteczne szczegóły (http://certificator.eu/pl/certyfikacja/certyfikaty-rosyjskie.html) także na podobnej witrynie.

Odmienną postacią motywowania jest kolejne zabezpieczenie lecznicze osobiste, lub rodzinne, a również finansowane przez firmę ubezpieczenie na życie. Może to być również atrakcyjna wyprawa, weekend w spa, karnet do kina, lub wyprawa integracyjna. Dla rozmaitych zespołów pracowników trzeba kierować przystosowane programy motywacyjne, które podnoszą ich motywację do działania, a to przyczynia się do maksymalizacji dochodów. Pakiety motywacyjne dla pracowników mogą być zróżnicowane ze względu na stanowisko i jego pozycję w budowie firmy.
Nawet niezwykle ekskluzywny program motywacyjny nie będzie efektywny wtedy, kiedy zatrudniony będzie miał poczucie, że jest wynagradzany o wiele gorzej, aniżeli jego odpowiednicy w innych przedsiębiorstwach.