Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Programy zarządzania ISO - jak funkcjonują, w jakich dziecinach są niezwykle przydatne?

Najnowsze

Niewątpliwie powinieneś przeczytać ten artykuł jeśli pracujesz w branży gastronomicznej albo jeśli po prostu fascynuje Cię tematyka dobrego odżywiania. Teraz chcielibyśmy poruszyć temat prawa żywnościowego, które stale w naszym państwie niestety nie jest na niezłym poziomie. Jeśli mówi się o prawie żywnościowym w Polsce, często ma się na myśli prawo rolne oraz doczepiane do niego prawo ochrony żywności.
Łąka, fototapeta
Author: jazz4ev
Source: http://www.sxc.hu
Tymczasem prawo rolne dzisiaj jest wielce przestarzałe i nie ma dużego znaczenia. Zostało ono uregulowane w czasach komunizmu, a od tej pory niemalże wszystko w dziedzinie żywienia się zmieniło. Obecnie politycy stają przed wymogiem skodyfikowania dobrego prawa żywnościowego, które powinno być dopasowane do przepisów Unii Europejskiej. Kiedy interesuje Cię prawo żywnościowe, niewątpliwie wiesz doskonale, jak sporo na jego temat powstało uregulowań unijnych.Komisja Europejska mocno dba o wysoką jakość żywności, dlatego regulacje te są coraz bardziej dokładne.

Atrakcyjne treści czekają na Ciebie na następnej witrynie, która została poświęcona tej samej dziedzinie. Kliknij w link i dowiedz się innych wiadomości.

Jednym z nich jest przykładowo system zarządzania ISO, który zajmuje się między innymi kontrolowaniem jakości jedzenia wprowadzanego do obrotu handlowego na terenie Unii Europejskiej. Dzisiaj strefa Shengen powoduje, że towary wpuszczone do obrotu handlowego w jednym państwie Unii mogą swobodnie się przemieszczać i nie muszą być więcej kontrolowane przez kraje, do których finalnie trafiają.


Makaronowe risotto
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Unii Europejskiej wielce zależy na dobrej jakości żywności, dlatego właśnie we wszystkich krajach Unii został zastosowany system ISO. Każdy towar, który zostaje wyprodukowany na terytorium Unii Europejskiej musi przejść drobiazgowe kontrole. Specjalna komisja bada wówczas, czy ów towar spełnia wszystkie standardy jakości zapisane w prawie unijnym. Jeśli wynik takich badań jest dobry, dopiero wtedy można wprowadzić produkt na rynek.

Wiele uregulowań unijnych wydawanych jest w formie rozporządzeń, co oznacza, że są one obowiązujące we wszystkich krajach Unii Europejskiej bezpośrednio. Jeśli jednak politycy w państwie mieliby wystarczającą wiedzę na ten temat i odrobinę chęci, bez wątpliwości decyzja o całościowym uregulowaniu prawa żywnościowego byłaby niezłym pomysłem.