Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób znaleźć pracę w branży IT

Najnowsze

IT jest sferą bardzo popularną w Polsce, specjaliści z branży nowych technologii nie mają co narzekać na małą ilość pracy. Jakim sposobem jednakże takie propozycje znaleźć i tym samym jak znaleźć takie, które spełnią nasze wymogi?

kot programista
Author: Matthew Ragan
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze warto szukać na takich portalach, które już od początku rozpatrują zarówno zleceniodawcę, jak również wykonawcę na serio, co to oznacza? Ano to, że zleceniodawca nie tylko nie lęka się podać danych osobowych i kwoty przewidywanego budżetu na wykonanie zamówienia, lecz też jest w stanie rzeczowo opisać zakres prac, które trzeba zrealizować. Czas wziąć sprawy w swoje ręce by wyszukać ofertę, za jaką stoją nie tylko niezłe pieniądze, lecz też możliwości rozwoju. Wszak kariera w IT to bezustanny rozwój.

Zacznij od podstaw. Portale z ogłoszeniami ? Pomyślisz, iż to banał. A jednak, wielu pracodawców swoje najnowsze propozycje w pierwszej kolejności publikuje właśnie tam. Wbij w przeglądarkę praca programista Warszawa, a znajdziesz na przykład tę stronę. Upewnij się, w którym serwisie pojawia się najwięcej ogłoszeń o pracę w twej specjalizacji. Zaglądaj do portali lokalnych lub takich, które dopiero raczkują. Nowe portale bardzo często oferują pracodawcom bardziej korzystne stawki za publikację ofert, stąd pojawiają się w nich dużo bardziej interesujące ogłoszenia.Warto posłać aplikacje do firm specjalizujących się w rekrutacji pracowników dla własnych klientów. Każdy aspirant jest dla nich na wagę złota, a nabór prowadzony jest zazwyczaj w trybie ciągłym (czyli brak ogłoszenia na stronie wcale nie oznacza, że firma nie będzie zainteresowana twoimi umiejętnościami). Co zyskujesz na współpracy z firmą rekrutacyjną? Pewność zatrudnienia oraz prawie nieograniczone możliwości rozwoju.

Jeśli specjalizujesz się w bardzo wąskiej dziedzinie, dobrze zaglądać od czasu do czasu na wyspecjalizowane fora dyskusyjne. Często współpracę z chlebodawcą warto rozpocząć od małych zleceń. W tym przypadku świetnie mogą sprawdzić się coraz bardziej liczne serwisy dla freelancerów. Stawki nie należą do wielkich, ale to świetny sposób na zbudowanie mocnego portfolio. Wbijając zaś hasło: praca programista Warszawa, zawęzimy wyszukane oferty do interesującego nas miasta.