Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Mazury niegdyś i dzisiaj - krótka refleksja na temat zmian, które w tym regionie zaszły na przestrzeni półwiecza

Najnowsze

Mazury stają się bardzo atrakcyjnym regionem pod względem turystycznym. Zresztą każdy, kto przynajmniej raz zwizytował Mrągowo, Giżycko albo stolicę województwa warmińsko-mazurskiego, świetnie wie, że tamtejsza kraina może się rozwijać właściwie tylko dzięki pieniądzom, jakie przynoszą ze sobą turyści. Oczywiście wielką rolę trzeba przypisać pieniądzom z Brukseli, ale one i tak trafiają do rąk lokalnych biznesmenów w związku z niesłabnącym ruchem turystycznym.

Jezioro, Bory Tucholskie
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Mazury powróciły w granice Państwa Polskiego tuż po II wojnie światowej. I właśnie wtedy nasi rodziciele lub dziadkowie zaczęli odkrywać wdzięki tego miejsca naszego kraju. Znani rodzimi artyści w latach 60 zeszłego wieku ochoczo przyjeżdżali nad rzeki, by tam odpoczywać. Z czasem powstało wiele piosenek o pięknie mazurskiej przyrody - i nic w tym zaskakującego, w końcu w tamtejsze regiony przyjeżdżała na wakacje sama Agnieszka Osiecka.

Mazury sprzed pół wieku a te współczesne to całkiem dwie odmienne rzeczywistości. O ile dawniej tamten region pozostawał bardziej dziki i nieodkryty, o tyle teraz wiele się przeobraziło. Wystarczy wstukać w sieć hasło pensjonaty Mazury, żeby przekonać się, jak bardzo rozwinęła się baza noclegowa. Wyników będzie tak dużo, że internauta może mieć drobne kłopoty z wyborem kwaterunku - dowiedz się więcej o noclegach.

Masz chęć poznać inne tego rodzaju bogate w informacje artykuły? Jeśli tak, to zobacz ofertę na witrynie (ksiazkitanie.pl/), która bez cienia wątpliwości zawiera wartościowe dane.

Z tego powodu wczasowicze bardzo często kierują się opiniami umieszczonymi na forach lub portalach połączonych z branżą turystyczną.

Frazę pensjonaty Mazury zazwyczaj kojarzymy z mniejszym czy większym budynkiem, który został przystosowany do podejmowania gości. Pensjonaty to miejsca bardziej ciche niż kilkupiętrowe hotele. Chociaż nie znajdziemy w takich miejscach dodatkowych luksusów (np.

Zainspirował Cię ten wątek? Wejdź na nasz link (http://www.horyzont.net.pl/atrakcje-wroclawia/), tam zapewne znajdziesz jeszcze większą ilość faktów na temat, który Cię zaciekawił.

siłowni), to na brak turystów nie ma co narzekać. Te obiekty są zazwyczaj usytuowane poza granicami wielkich miast i przyciągają wszystkich tych, którzy chcą odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.noclegi na Mazurach
Author: oatsy40
Source: http://www.flickr.com
Na szczęście na Warmii i Mazurach można jeszcze znaleźć takie zakątki, które zachowały dziewicze piękno. Mowa tutaj o rezerwatach, a jednym z najpiękniejszych pozostają brzegi Krutyni. Kogo jednakże nie pociągają spływy kajakowe i nie przepada za widokiem grupy turystów w kapokach, może poszukać innych, równie atrakcyjnych i pięknych zakątków. Wystarczy przykładowo pójść na spacer po gęstwinach leśnych Mazurskiego Parku Krajobrazowego albo poszukać na mapie małych wiosek, w których czas zdaje się płynąć wolniej.