Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Składnica harcerska niczym sklep militarny? Sprawdź co oferuje centrala w stolicy

Najnowsze

Regularni turyści górscy, służby mundurowe od policjantów na harcerzach i zuchach kończąc, ale też pasjonaci wędkowania, strzelanki paintballowej i szeroko pojmowanego survivalu. Co łączy wszystkich, którzy przynależą do wymienionych (nierzadko kilku) grup? Akcesoria i sprzęt, który jest niezbędny do uprawiania każdej z przytoczonych aktywności. Gdzie kupimy interesujące nas wyposażenie podróżnika, broń i mundury?
materiały w składnicy harcerskiej
Author: Courtney "Coco" Mault
Source: http://www.flickr.com
Przy aktywnym wypoczynku sporo razy mogliśmy ujrzeć turystów – singli, pary, młodych jak i starszych – obładowanych sporym neseserem turystycznym, porządnie odpornymi butami do skały, z opaską ochronną na skroniach. W plecaku zapewne spakowany kompas, mapa i scyzoryk. (Buty desanty w Wszystkie przytoczone gadżety to nie tylko przyjemność z ich posiadania – dla regularnych entuzjastów pieszego podróżowania to niezmiernie ważne przedmioty wspomagające obcowanie z naturą. Czymże byłaby wyprawka pod namiot bez kluczowego do rozbicia sprzętu, ale i wzięcie udziału w paintballowej strzelance bez stosownego wyposażenia. (np.: ręcznik szybkoschnącyobóz hacerski
Author: wittco.gmbh
Source: http://www.flickr.com
To zaledwie jeden z asortymentów w sklepach militarnych. W takich miejscach kupimy także w broń gazową i gazową (za odpowiednim pozwoleniem na jej posiadanie), zarówno w sensie ofensywnym jak i do obrony. W sensie dosłownym (strzelby, pistolety) jak i zupełnie innym (paralizatory, systemy alarmowe, blokady w drzwiach).

Z kolei najmłodsi zakładający mundury, czyli harcerze, mają do swojej dyspozycji składnice harcerskie. Choć z samej nazwy niezbyt obligują do tejże roli, środowisko zuchów i druhów doskonale wie, że są to miejsca, w których można kupić mundury, broszki, apaszki, czy specjalne apteczki. A do tego sprawności harcerskie, czyli swoiste próby, po których uzyskaniu każdy harcerz posiada jedną naszywkę więcej.

Naczelna składnica harcerska Związku Harcerstwa Polskiego nazywa się sklep 4 żywioły. Zarządza nim centrala Związku ze stolicy. (Sklep WGL) Ma w swoim asortymencie sprzęty i akcesoria wychodzące poza same harcerstwo i mundury z odznakami. Blisko jej do dużego sklepu z militariami, w którym zaopatrzy się nie tylko przedstawiciel służb państwowych, czy właściciel pola do paintball, ale i turysta czy inny pasjonat wojskowo-podróżniczego asortymentu.