Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Szklarska Poręba - gdzie się zatrzymać i co powinno się ujrzeć?

Najnowsze

Spędzając weekend czy też wakacje w Szklarskiej Porębie dobrze jest poznać jej fascynującą historię. W mieście i okolicach jest multum atrakcji turystycznych, jakie warto zobaczyć. Najciekawsze z nich są umiejscowione na Szlaku Walońskim oraz na Szlaku Ducha Gór.

krajobraz Szklarska Poręba
Author: Motorrad-Presse.com
Source: http://www.flickr.com
Odwiedzanie umożliwia czynne i ciekawe spędzenie wolnego czasu. Możemy podążać wytyczonymi szlakami czy wyselekcjonować intrygujące miejsca, które należałoby zobaczyć.Sam Szlak Ducha Gór jest nowoczesną inicjatywą mającą wesprzeć w promowaniu lokalnej turystyki. Składa się on z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Szklarskiej Poręby i ma pomóc wędrowcom w poznaniu przeszłości i kultury tej lokalizacji.

Każdy punkt na tymże szlaku znakowany jest granitowym głazem, na jakim ulokowane są emblematy w formie pieczątki z nazwą danego miejsca. Można tam ujrzeć na przykład rodzinny park zabawy "Esplanada", Skałki Karczmarz, Sowie Skały, Złoty Widok - wysoko położone miejsce z rozbrajającym krajobrazem na panoramę Karkonoszy. Sławą raduje się także Grób Karkonosza, Chybotek - kamień, który da się rozhuśtać oraz Orla Skała - to punkty pierwszorzędnie zwiedzane przez turystów w tamtejszej okolicy - oferta kwater w Szklarskiej Porębie.

Zabytków i atrakcji jest multum, dlatego wybierając się do Szklarskiej Poręby należałoby wynaleźć słuszne miejsce do przenocowania. Kwater ofiarowanych dla turystów jest masa, na ogół są one w domach prywatnych, wielokrotnie na piętrach.

Mieszkańcy regionalni często utrzymują się z wypożyczania miejsca zwiedzającym. Niemniej jednak znajdziemy podobnie wytworne wille, których posiadacze proponują nam dodatki jak na przykład basen bądź sauna. Podczas wypoczynku w tym miejscu będziemy w stanie zrelaksować się do krawędzi możliwości, ciesząc się do tego ciepłem przyrody i spokojną aurą, z dala od tłoku i szumu.

Często kwatery w miejscowości Szklarska Poręba są postawione w takim punkcie, żeby były w stanie nie tylko zapewnić wspaniałą atmosferę, ale dodatkowo warte obejrzenia krajobrazy turystom. Wartości propozycji wahają się od 30 do 150 zł za noc, w zależności na jak długi pobyt się zdecydujemy, dla jak dużej ilości ludzi i w jakim punkcie.
Szklarska Poręba
Author: Karol K
Source: http://www.flickr.com
Szklarska Poręba to mieścina, w której mieści się multum zabytków i atrakcji turystycznych. Da się tam pojechać na jeden bądź kilka dni i wypocząć. Gdy planujemy weselić się komfortem i sporadycznymi atrakcjami, właściciele oferują nam kwatery z basenem i obsługą.

Jeżeli natomiast nie posiadamy wielu pieniędzy , a pragniemy nacieszyć się pejzażami, możemy wyselekcjonować tańszy, lecz równie sympatyczny nocleg.