Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

O tych kwestiach należy pamiętać zakładając jednoosobową firmę

Najnowsze

Coraz chętniej młodzi ludzie postanawiają, przejąć inicjatywę i zapewnić sobie samozatrudnienie – jedni z konieczności, inni ze względu na dążenia do niezależnego budowania swojej przedsiębiorczej przyszłości.
auto
Author: NRMA Motoring and Services
Source: http://www.flickr.com
Tworzenie własnych jednoosobowych firm (zobacz kredyty dla firm Wrocław) od kilku lat jest nieustannie najatrakcyjniejszą opcją wobec pracy etatowca. Trzeba mimo tego pamiętać przynajmniej o dwóch elementach, które usprawnią pobieranie zysków z własnego biznesu.Najistotniejsza jest rodzaj opodatkowania. Działalność jednoosobowa powinna posiadać taką opcję, która będzie umożliwiała odpisywania kosztów z tytułu prowadzenia firmy, co będzie skutkowało uszczupleniem opłat, jakie właściciel firmy będzie musiał oddać do Urzędu Skarbowego. Jednym ze sposobów na poprawienie swojej sytuacji finansowej jest wykorzystanie samochodu prywatnego w działalności gospodarczej. Nieomal każda firma wymaga dzisiaj nieprzerwanego dostępu do ekspresowego i swobodnego środka transportu, więc umotywowanie wrzucenia w wydatki opłat za paliwo jest proste. Żeby mieć możliwość użyć tej opcji trzeba prowadzić wykaz przebiegu pojazdu.

Poznaj ten portal (https://www.workservice.pl/praca/gostyn/), ponieważ on na pewno też Cię niezwykle zainteresuje. Przedstawia on podobną kwestię, więc nie czekaj i kliknij ten link!

Koszty eksploatacji pojazdów osobowych są limitowane tzw. kilometrówką, co oznacza, że mogą zostać włączone do kosztów uzyskania przychodu wyłącznie do wysokości kwoty wynikającej z wymnożenia liczby kilometrów faktycznego przebiegu pojazdu oraz stawki za jeden kilometr przebiegu. Kilometrówka jest przydatna, ponieważ na jej podstawie można rozliczać wydatki związane z używaniem pojazdu.

jazda samochodowa
Author: Allan Ajifo
Source: http://www.flickr.com
Drugą istotną zasadą jest odpowiednie fakturowanie własnych zakupów, żeby mieć możliwość dodawania ich w wydatki z tytułu prowadzenia działalności. Działalność jednoosobowa () daje tę możliwość, jednak trzeba nie zapomnieć, żebym po każdym zakupie w celach związanych z przedsiębiorstwem poinformować sprzedawcę, że potrzebujemy fakturę VAT. Otrzymanie faktury musi być możliwe, ponieważ nakazują to przepisy, jednak niejasne są jeszcze zasady wydawania faktury na podstawie paragonu. W razie, gdy z pośpiechu zapomnieliśmy o fakturze, mamy możliwość otrzymać ją na podstawie paragonu, który otrzymujemy zawsze. W ustawodawstwie można jednak znaleźć dwa terminy wydawania dokumentów sprzedaży: 7-dniowy wynikający z ustawy o podatku VAT oraz 3-miesięczny, o którym mowa w ordynacji podatkowej.