Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Serwer w chmurze oraz loadbalancer, czyli jak wybrać najskuteczniejsze rozwiązanie dla Twojej firmy.

Najnowsze

Praktycznie każda z nowoczesnych przedsiębiorstw któregoś dnia znajdzie się w sytuacji wyboru właściwego serwera. Zasadniczą kwestią w takich momentach jest bezpieczeństwo danych oraz szybki i bezproblemowy dostęp do nich. Budowanie własnych serwerów okazuje się drogim wydatkiem. Komputery zajmą dużo przestrzeni, oprócz tego dochodzą opłaty za prąd oraz zakup komputerów.

Usługi internetowe
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com
Całe szczęście, że mamy do wyboru inne rozwiązania tego problemu. Jedno z nich to serwer w chmurze. Wśród ofert odnajdziemy darmowe serwery, jednak żadna działalność nie powinna zdecydować się na przekazanie służbowych danych nieznanym przedsiębiorstwom. Ryzyko straty lub usługi krawieckie wycieku plików może okazać się za duże żeby oszczędzać w tej kwestii.Rozwiązanie na miarę XXI wieku. Niewątpliwą korzyścią takiego rozwiązania okazuje się możliwość ustawienia konfiguracji komputerów w zależności od naszych wymagań. Mamy możliwość wybrania liczby rdzeni procesora, ilość ramu i rozmiar powierzchni dyskowej, dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy płacić za to, co faktycznie będzie nam niezbędne. Uniwersalność tego rozwiązania zapewnia nam możliwość zmiany w zasadzie w każdym momencie. Nasze przedsiębiorstwo zaczyna się szybko rozwijać i potrzebujemy sprawniejszej maszyny? Nie ma problemu, w kilka minut zmienimy wybrane parametry i serwer w chmurze znowu zostanie wykorzystywany w 100%. Opłaca się zwrócić uwagę czy wybrana przez nas firma robi kopie zapasowe powierzonych im plików. Jeżeli tak to nie ma żadnych obaw utracenia danych.

Działania w internecie
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com
Równomierne rozproszenie obciążenia.
W celu zwiększenia niezawodności wykonywanych usług firmy stosują loadbalancer, który zapewnia równe rozprowadzenie obciążania pomiędzy kilka urządzeń, dysków czy połączeń sieciowych (zobacz więcej na stronie www). Dzięki takim metodom system przekierowuje użytkownika do odpowiedniego urządzenia, które „udźwignie wagę” zadawanego pytania. Topowe przedsiębiorstwa gwarantują stabilność, bezpieczeństwo a także wygodę użytkowania przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Twoja działalność nigdy więcej nie będzie miała problemów z przechowywaniem danych. Zaufaj profesjonalistom i wybierz rozwiązanie XXI wieku.