Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Posadzkarz - czym dokładnie się zajmuje i jak konkretnie wyglądają jego średnio zarabiane pieniądze?

Najnowsze

Słysząc słowo "posadzkarz" większości spośród nas, którzy to w ogóle nie znają się na tego rodzaju rzeczach - przychodzi na myśl jakaś osoba, kto po prostu układa posadzki.


Tymczasem samo zajęcie posadzkarza w ogóle nie jest do tego zadania ograniczone - a nawet i więcej, ów zawód jest dość szeroki, chociaż skupiony właśnie na wszelkiego rodzaju posadzkach. Jaki konkretnie bywa zakres obowiązków posadzkarza? Jakiego typu wymagania trzeba przejść aby móc nim zostać? I co najbardziej istotne: Jak dużo taka osoba zarabia?


pracownicy w biurze
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


Nasz dzisiejszy temat, a więc zawód posadzkarza, to zajęcie, w którym to bywa wymagane kilka istotnych elementów, takich jak: minimum podstawowe wykształcenie (jeżeli chodzi o roczniki do 1985 roku) albo gimnazjalne, kiedy chodzi o rocznik 1986. Jak się okazuje, w ogóle nie musimy przechodzić jakiegoś "super kursu" jeśli chce się wykonywać ten zawód w swojej własnej firmie - wystarczy skończyć kurs (zobacz tutaj - kursy cukiernicze online) przyuczający lub tak zwany "kwalifikujący", w zawodzie ogólnobudowlanym. Poza tymi drogami możemy też ukończyć zawodówkę mająca profil "technologia robót wykończeniowych w budownictwie". Czym dokładnie jednak winien charakteryzować się dobry posadzkarz? Przede wszystkim dobrym zdrowiem, oraz dużą sprawnością cielesną, albowiem owe zajęcie jest dosyć wymagające pod tym względem.
Posadzkarz zajmuje się w szczególności: przygotowywaniem wszelakich materiałów pomocniczych (kleje, kity itp.), wykonywaniem posadzek z wszelakiego typu materiałów (oraz co istotne ich renowacją), robieniem przeróżnych izolacji akustycznych oraz termicznych i wiele innych. Średnie zarobki posadzkarza jest to przedział między od 1800 do 3000 złotówek co miesiąc.