Bujanie w przestworzach, czyli niecodzienne hobby

Najnowsze

Jeżeli zastanawiamy się, jak zagospodarować nadmiar wolnego czasu, a może musimy jakoś rozładować napięcie w pracy i lubimy mocne doznaniaświetnym rozwiązaniem jest wzbić się w powietrze. O czym mowa, i od czego zacząć?

Samolot
Author: CleftClips
Source: http://www.flickr.com
Z roku na rok zauważalny jest szybki wzrost ruchu lotniczego. Doskonale widać to po notowanych rekordach w liczbie pasażerów na poszczególnych lotniskach w Polsce. Coraz to więcej pasażerów wybiera właśnie samolot jako środek lokomocji. Ale wystarczy już o komercyjnym ruchu lotniczym. Skoncentrujmy się raczej na lotnictwie amatorskim.

Staje się ono bardziej popularne, a jednocześnie dostępne nie tylko dla bogaczy. Mikrosamoloty, bo to o nich mowa, stają się ostatnio częstym widokiem na niebie. Ich ceny wahają się od około 50 000 euro, a te używane dostępne są nawet za jedną piątą tej kwoty. Należy jednak pamiętać, iż aby rozpocząć przygodę z lotnictwem amatorskim, powinniśmy najpierw zainwestować w stosowne szkolenie lotnicze, którego cena może wynosić około 8 tys. złotych (dodatkowe informacje o szkoleniu lotniczym). Jak widać koszt takiego samolotu jest niewiele wyższy niż dobrej klasy nowe auto. Osoby, dla których wyżej wymienione kwoty są nieosiągalne powinny pomyśleć o czymś równie fascynującym. Mianowicie skoki ze spadochronem. Skok z samolotu lecącego na wysokim pułapie daje niebywały poziom doznań i może być idealnym wyjściem dla zwolenników silnych wrażeń.

Skok ze spadochronem
Author: PEOSoldier
Source: http://www.flickr.com
Ceny takiej rozrywki są na poziomie zauważalnie bardziej przystępnym nawet dla mniej zamożnych ludzi. Skoki w tandemie, czyli razem z instruktorem przypiętym do nas specjalną uprzężą to koszt nawet kilkuset złotych. By mieć możliwość skakania samodzielnie, konieczne jest szkolenie - www.mojekonferencje.pl/warszawa/sale-konferencyjne-w-budynku-przy-ul-chalubinskiego-8 - spadochronowe (sprawdź więcej na temat szkolenia spadochronowego na polecanej stronie internetowej). Tutaj koszt wynosi już nawet 4-5 tysięcy zł. Pomyślnie ukończone szkolenie spadochronowe toruje nam drogę do zdobycia licencji skoczka. Jeżeli zdecydujemy się na skoki z wysokości, wtedy musimy rozważyć kupienie własnego sprzętu. Za całość potrzebnego ekwipunku trzeba będzie zapłacić co najmniej 10 tysięcy zł., z czego najdroższa jest oczywiście sama czasza spadochronu.

Amatorzy mocnych doznań nie muszą być skazani na ciągłe odkładanie swoich marzeń. Skok ze spadochronem albo szkolenie lotnicze jest zaledwie na wyciągnięcie ręki i nie zawsze oznacza bardzo duże wydatki i ruinę dla domowego budżetu. Pomyślmy o tym, kiedy zamarzy nam się dreszczyk emocji i zastrzyk adrenaliny.