Czego możesz się dowiedzieć podczas studiów na wydziale kadry i płace?

Studenci studiujący na kierunku dotyczącym kadr i płac uzyskują swą wiedzę oraz nowe umiejętności praktyczne w tym zakresie w niezwykle dobry sposób.

Odpowiednio znaczny nacisk jest kładziony na rozwiązywanie praktycznych problemów, z którymi się stykają dyrektorzy personalni, kadrowi czy też kadrowe.

infographic - marketing
Author: Shawn Campbell

Najbardziej istotnym obszarem kompetencji są z pewnością kadry i płace.

Koniecznie zobacz na stronie (https://klinikajurajska.pl/) analogiczne wpisy. Tam też przeczytasz coś pasjonującego, gdyż proponuje ona podobną problematykę.

Dlatego też na drugim roku takich studiów pośród stereotypowych przedmiotów studenci realizują pełne 94 godziny (instruktaż specjalisty kadr i płac prowadzony przez trenerów Stowarzyszenia Księgowych w Polsce). Po zdaniu takiego egzaminu absolwent otrzymuje dyplom specjalisty ds. kadr i płac, który pośród kadrowych jest niezwykle uznawany. Kolejnym obszarem kompetencji jest tzw. "miękki HR". Studenci mogą uczyć się na nim zasad rekrutacji, rozwoju oraz oceny pracowników. Bardzo ważną umiejętnością jest także obchodzenie się z różnorakimi osobami zgodnie z najnowszymi regulacjami unijnymi (chodzi tu o RODO). Ostatnim obszarem kompetencji są tzw. narzędzia informatyczne.

pity
Author: Classen
Source: Classen

Abiturienci będą doskonale posługiwać się xls (dwa przedmioty kierujące do dwóch uprawnień z Excela). Wyuczą się również korzystać z Płatnika oraz z programu dotyczącego kadr i płac na bazie bardzo znanego systemu Comarch Optima. Studiując na tej specjalizacji dowiesz się i zrozumiesz jak funkcjonują procesy kadrowo-płacowe przedsiębiorstw usługowych, produkcyjnych czy też handlowych. Nauczysz się prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i tzw.

obsługi kadrowo-płacowej na szczeblu jakościowym zapewnianym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (początkowe studia w Polsce realizowane we współdziałaniu z SKwP). Nauczysz się także wdrażać oraz obsługiwać różne systemy wynagrodzeń w przedsiębiorstwie.