Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Przed jakimi pytaniami staje młody przedsiębiorca, który chce w najbliższej przyszłości założyć własną firmę

Najnowsze

Otwarcie własnego biznesu wymaga spełniania mnóstwa obowiązków. Z pewnością należy pierwsze przygotowania rozpocząć od przeglądnięcia czasopism poruszających tematy ekonomiczne. Podstawowa wiedza z zakresu podatków będzie niezwykle pomocna, a poza tym każdy właściciel firmy powinien znać przynajmniej te najważniejsze procedury powiązane z załatwianiem formalności w ZUS-ie. Zresztą młodemu dyrektorowi przyda się również znajomość reguł, jakimi rządzi się marketing.


O ile wiedza typowo humanistyczna (np. socjologia) jest raczej łatwa do pozyskania, o tyle umiejętności z zakresu rachunkowości są już bardziej wymagające, tzn. trzeba poświęcić dużo czasu na opanowanie nawet tych podstawowych zagadnień. A tą ekstra trudnością bywa prawie co roku zmieniające się prawo. Nie wystarczy więc wyrobić sobie pożądane umiejętności, ale także raz na jakiś czas wyświetlać witryny internetowe, które rejestrują wszystkie zmiany. Z uwagi na obszerność tematyki skupmy się tylko na niektórych problemach, z jakimi styka się praktycznie każdy młody handlowiec.
Kalkulator, dokumenty i okulary
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com

Zanim jeszcze nad wrotami biura zawiśnie baner, to świeżo upieczony posiadacz musi zadać sobie takie oto pytanie: jaką formę opodatkowania wybrać? A na tym nie koniec. Następną trudnością jest konieczność zapoznania się z wymaganiami, jakie ZUS stawia swoim petentom. W czasie rozmów z zawodowymi księgowymi bądź podczas samodzielnie prowadzonych poszukiwań, przedsiębiorcy mają zwyczaj posługiwać się utartymi zwrotami, np. zus do odliczenia (). W ten sposób o wiele łatwiej można odszukać pożądane informacje w sieci, a i nasi przyjaciele, którzy również prowadzą własny biznes natychmiast będą wiedzieli, o co ich pytamy.
Działalność gospodarczą jesteśmy w stanie prowadzić na własną rękę albo założyć spółkę akcyjną. Pomimo tego że od zawsze ciągle przypominano nam przysłowie przekonujące o tym, że spółki przynoszą więcej szkód niż korzyści, to w rzeczywistości czasem warto pomyśleć o kontrahencie.


Niezależnie od formy organizacyjno-prawnej, nad niektórymi zagadnieniami w dalszym ciągu trzeba się zastanawiać. Sformułowane powyżej pytanie: jaką formę opodatkowania wybrać (czytaj też ) schodzi na dalszy plan, bo teraz każdy właściciel niewielkiej fabryki musi odpowiedzieć sobie np. na takie: jak amortyzować samochód? Eksploatacja auta odkup odszkodowań wiąże się oczywiście z jego zużywaniem się, tak samo zresztą rzecz się ma w przypadku właściwie wszystkich firmowych sprzętów. Jak widać prowadzenie własnej firmy wymaga znajomości zagadnień związanych z prawem i umiejętności podejmowania ważnych decyzji.
Zapoznaj się z