Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Na jakiego rodzaju sytuacje musisz być przygotowany jeśli chciałbyś pracować za granicą?

Najnowsze

Jeżeli zdecydujemy się na pracę poza Polską, musimy być przygotowani, że będzie to duże wyzwanie. Dzisiaj, gdy posiadamy dostęp do różnorodnych form zatrudnienia, wybranie najlepszej propozycji może być bardzo trudne.


Jeśli interesuje Cię praca za granicą wprost u zagranicznego zwierzchnika, to musisz być przygotowany na znaczną ilość spraw, jakie będziesz musiał załatwiać samodzielnie.
wyniki
Source: pixabay.com


halley, aktuariusze, rezerwy24


Gdy odnajdziesz już propozycję przyszłego zwierzchnika, musisz uzgodnić z nim formę oraz warunki zatrudnienia. Konieczna jest znajomość języka kraju, do jakiego chcesz pojechać.

Spodobał Ci się nasz tekst? Zatem czytaj tutaj więcej (http://pitprojekt.pl/), co chcesz na nowej stronie, którą z chęcią dla Ciebie przygotowaliśmy.

Po podpisaniu umowy do Ciebie także należeć będzie organizacja zakwaterowania i dojazdu do miejsca pracy. W takich rzeczach niezwykle pomocne będą z pewnością krajowe konsulaty i punkty informacyjne. Jeżeli nie chcesz organizować pracy za granicą sam, pomocne będą biura pośrednictwa pracy. Tego typu biura są podmiotami, jakie funkcjonują na bazie właściwego prawa.


Agencja zatrudnienia powinna z osobą skierowaną do zatrudnienia podpisać umowę. W tego typu umowie znaleźć się musi nazwa zagranicznego zwierzchnika, czas pracy, typ pracy, zakres zadań oraz sposób wypłaty wynagrodzenia. Należy pamiętać, że agencja pośrednictwa zatrudnienia nie zawiera umowy o pracę oraz to nie ona wypłaca pensję pracownikom. Agencja pośrednictwa zatrudnienia nie ma również prawa pobierać jakichkolwiek opłat za znalezienie pracy. Jednak może pobrać należność za wydanie wizy, za badanie lekarskie lub tłumaczenie dokumentów. Są to takie czynności, za które agencja musi samodzielnie zapłacić. Zdarza się, że agencje pośrednictwa zatrudnienia pomagają w zorganizowaniu zakwaterowania oraz transportu.
Inną postacią agencji zatrudnienia są agencje pracy tymczasowej. Tego typu agencja może pomóc Ci nie tylko w znalezieniu zatrudnienia. Są one odpowiedzialne za wszystkie formalności związane z zatrudnieniem pracownika.