Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

W województwach podkarpackim, czy warmińsko-mazurskim bezrobocie jest stosunkowo wysokie, zwykle oferty pracy są marne i nieopłacalne

Najnowsze

Na przestrzeni ostatnich lat dużo Polaków, zarówno młodych, jak starszych postanowiło wyjechać za granicę, w celu znalezienia lepszej pracy. Każdy ufa, że nawet mniej prestiżowa praca, ale za lepsze pieniądze zapewni im byt na wymarzonym poziomie.


praca
Author: Dell Inc.
Source: http://www.flickr.com
Emigracja w poszukiwaniu bardziej godziwego zarobku jest powszechna w wielu krajach naszego kontynentu. Polacy najczęściej podróżują do Anglii i Niemiec. Nikogo to nie dziwi, ponieważ państwa te są w stosunku do naszego kraju bardzo bogate i standard życia jest o wiele wyższy.

W małych aglomeracjach jest bardzo trudno dostać ciekawą pracę. Stawki są niskie i często posady dostaje się przez znajomości. Trudną sytuację mają osoby, które nie mają licznych kontaktów i zmuszeni są szukać pracy tylko przez urząd pracy lub internet.

Często zdarza się, że ogłoszenia takie mają charakter fikcyjny, a wybiera się osoby wcześniej polecone. W województwach podkarpackim, czy warmińsko-mazurskim, gdzie bez pracy życje sporo osób na tle innych regionów, nierzadko oferty pracy są marne i nisko płatne. Na przykład po wpisaniu frazy “praca Chełm” spotykamy głównie propozycje rodzaju roznoszenie ulotek, sprzedawca w sklepie, sprzątaczka, a dobre oferty pojawiają się bardzo rzadko. Oprócz tego trzeba wspomnieć, że na tego typu ogłoszenia od razu odpisuje masa osób, które pragną dostać ciekawszą pracę.

praca
W mniejszych miejscowościach na ogół nie ma dużych zakładów. Także siedziby większych firm lokowane są w większych aglomeracjach. Oczywiście zdarza się, że w okolicy położony jest jakiś zakład, ale najczęściej stanowiska pracy są tam już obsadzone. W Stalowej Woli sporą rolę w napędzaniu gospodarki ogrywa huta oraz elektrownia. W ostatnich dwudziestu latach otworzyło się także wiele firm, głównie handlowych. W mieście produkuje się maszyny budowlane oraz sprzęt dla wojska.

Szukasz kolejnych wiadomości na ten ciekawy temat? Zachęcamy zatem do przejścia do naszej strony. Jak to zrobić? Najedź na hiperłącze do witryny (www.graulaw.eu/prawo-pracy/).

Na terenie regionu wyrabia się ponadto liczne wyroby metalowe dla przemysłu, produkty z tworzyw sztucznych oraz odlewy aluminiowe.
Pomimo tego bezrobocie jest dwa procent wyższe niż średnia krajowa.

Dalsza część