Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Niesamowita technologia 360 stopni - fotografie przyszłości

Najnowsze

Współczesna technologia oferuje w obszarze fotografii niewiarygodne możliwości. Ilustracją tego są zdjęcia 360 stopni. Przedstawiają w bardzo interesujący sposób fotografię i zrobiły się wyjątkowo modne w przeróżnych obszarach. Nie tylko profesjonaliści mogą obecnie tworzyć takie zdjęcia, lecz też amatorzy.


robienie zdjęć w mieście
Author: Fredrik Rubensson
Source: http://www.flickr.com
Na początku trzeba objętość, czym są zdjęcia 360 stopni (przykłady realizacji na stronie otofoto360.pl). Otóż jest to możliwość przedstawienia sporej powierzchni. Zdjęcie, które powstało z więcej niż z dwóch obrazów w świecie cyfrowym nosi miano fotografii panoramicznej. Istnieje parę rodzajów fotografii szerokokątnych.

Stworzyliśmy dla Ciebie następne przyciągające wiadomości na frapujący Cię temat. Wejdź do kolejnego tekstu i czytaj wpis itls ratownictwo.

Do bardzo spopularyzowanych zaliczyć można panoramy sferyczne bądź panoramy dookólne. Żeby wykonać niezłej klasy fotografię panoramiczną, powinno się dysponować konkretnym aparatem.

Tutaj sprawdzi się aparat tzw. lustrzanka. Ważny jest teleobiektyw, który powinien być szerokokątny, co daje najlepsze możliwości. W tworzeniu tego rodzaju fotografii występuje okoliczność zwana błędem paradoksalnym. Powstaje wówczas, gdy fotografujący robi kolejne ujęcia z kilku różnych perspektyw. Rozwiązaniem jest zachowanie sporej odległości osoby fotografującej w odniesieniu do obiektów. Przydatny jest tutaj statyw z głowicą panoramiczną. Ważnym warunkiem dobrego zdjęcia panoramicznego jest punkt wspólny dla wszystkich zrobionych zdjęć. Wtedy nie będzie kłopotu z obrobieniem plików w programie przeznaczonym do tego gatunku fotografii. Oczywiście wspomnieć należy o świetle i balansie bieli, jakie powinny być identyczne od rozpoczęcia sesji. Będąc przy oprogramowaniu, trzeba wspomnieć o istniejących aplikacjach, jakie użytkowane są do stworzenia zdjęć panoramicznych. Rynek oferuje wiele oprogramowań, które są bardzo intuicyjne i nie stwarzają problemów w użytkowaniu.


A co ze zdjęciami w 3D? Może najpierw krótka ich definicja - zdjęcia w 3D formują się, kiedy dwa samodzielne obrazy są dedykowane dla każdego oka. Wtedy otrzymujemy rezultat 3D (więcej na stronie firmy). Taką możliwość mamy już w sprzętach fotograficznych, które obejmują tą technikę. Nie potrzeba tu żadnych dodatkowych rekwizytów. Trzeba tylko uruchomić tryb w aparacie i zrobić fotografię tak jak w klasycznej opcji panoramy. Wynik trójwymiaru będzie widzialny na sprzęcie, który posiada funkcję wyświetlania takich fotografii - np. telewizor. Są to niesamowite efekty, które sprawią sporo frajdy.