Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Jakim sposobem rozliczyć oraz do kiedy PIT?

Najnowsze

Pochłaniające mnóstwo czasu, problematyczne, stresujące – czy rozliczanie podatku musi właśnie takie być? A więc nie. Ministerstwo Finansów wprowadziło kolejne udogodnienie: aktualnie deklarację podatkową może sporządzić za nas pracownik urzędu skarbowego.


Wystarczy przesłać do stosownego urzędu fiskalnego PIT-WZ, zatem wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego.


W tym wniosku podatnik przekazuje urzędowi dane o korzystaniu z potrąceń od podatku lub dochodu, na przykład z tytułu ulgi na maluchy, wydatków na cele rehabilitacyjne, podniesionych kosztów uzyskania przychodów. Urząd skarbowy, na podstawie danych z wniosku PIT-WZ oraz posiadanych informacji od chlebodawców lub organów rentowych, sam przygotuje deklarację podatkową. Formularze w wersji interaktywnej możesz pobrać z witryny systemu e-Deklaracje.


umowa
Author: Gareth Saunders
Source: http://www.flickr.com


Do kiedy trzeba się rozliczyć? W tym roku podatnicy rozliczający się wedle skali podatkowej czy też podatku liniowego mają jeden dzień dłużej na złożenie zeznania podatkowego. Jest tak dlatego, iż standardowy czas (30 kwietnia) w tym roku wypada w niedzielę. Jaki formularz będzie nam pomocny? Zeznanie za działalność gospodarczą - zeznanie PIT-36.
Rozliczenia z fiskusem możemy dokonać: W tradycyjnej formie papierowej w urzędzie fiskalnym. Z owego rozwiązania skorzystają przede wszystkim tradycjonaliści jak też podatnicy starszej daty. Listem poleconym przesyłając formularz w placówce Poczty Polskiej bądź za pomocą tak zwanego urzędomatu, a więc specjalnego przyrządu do przyjmowania pism podatkowych.


Składając zeznanie PIT za pomocą tego przyrządu należy podać własny PESEL albo NIP, wskazać którą deklarację składamy, wsadzić do podajnika wypełniony formularz, a następnie odebrać wydrukowane potwierdzenie.