Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Nie zapłaciłeś podatku na czas? Skorzystaj z kalkulatora odsetek od zaległości podatkowych

Najnowsze

Podatkowa zaległość pojawia się wtenczas gdy należny podatek nie był opłacony w określonym czasie, a również niezapłacona została przedpłata lub rata podatku.


Gdy czas zapłaty podatku nie zostanie dotrzymany, należy liczyć się z zaistnieniem podatkowej zaległości.
podatek
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com


Taką zaległość trzeba zapłacić razem z odsetkami. W niektórych sytuacjach na podatnika mogą także zostać nałożone dodatkowe kary. odsetki za spóźnienie wpłacane będą bez wezwania organu podatkowego. Jeśli wykonana wpłata nie pokrywa sumy podatkowej zaległości razem z procentami za spóźnienie, wpłatę tą kategoryzuje się proporcjonalnie na poczet kwoty zaległości podatkowej oraz kwoty odsetek za zwłokę w stosunku, w jakim w dniu przelewu pozostaje suma zaległości podatkowej do sumy procent za opóźnienie.


wizerunek - firma
Author: Ministerio de Relaciones Exteriores
Source: http://www.flickr.com


Suma odsetek wyliczana jest po wpisaniu do kalkulatora odsetek od zaległości podatkowych kwoty zaległości jak też liczby dni. kalkulator (zobacz kalkulator płac) odsetek podatkowych pomaga ustalić ich wysokość w przypadku wystąpienia zaległości podatkowej. Podatkową zaległością jest podatek (w tym również przedpłata, rata), kto nie został uregulowany w terminie. Wielkość odsetek jest naliczona na podstawie wprowadzonej kwoty podatkowej zaległości, przy równoczesnym podaniu daty, od której mają być naliczane odsetki (wymagany czas płatności oraz daty, w jakiej uregulowana będzie ta zaległość).
Kalkulator odsetek podatkowych umożliwia wyliczenie stawek odsetek według podstawowej stawki, obniżonej a także podwyższonej, a również wysokość opłaty prolongacyjnej. Pamiętaj iż podatnik, który uporczywie nie wpłaca na czas podatku, podlega grzywnie za wykroczenie skarbowe.