Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Zabierasz się akurat do rozliczania PIT-a? Sprawdź, jak dużo dobrego możesz zrobić!

Najnowsze

Jeżeli po raz pierwszy samemu rozliczasz PIT, bez wątpliwości powinieneś przeczytać nasz tekst - niestety nie dowiesz się teraz z niego, jak zapłacić mniejsze podatki, jednakże dowiesz się innej ważnej rzeczy - jak spowodować, aby na cudzej twarzy pojawił się uśmiech, jednocześnie nie tracąc przy tym ani złotówki.
firma - wyobrażenie
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
organizacja pożytku publicznego
Author: NOAA Photo Library
Source: http://www.flickr.com
Przekaż 1% swego podatku na szczytne cele


Jeżeli tylko rozliczasz jakiekolwiek dochody, przysługuje Ci możliwość przekazania równowartości jednego procenta całego należnego od Ciebie podatku na dowolne szczytne cele. Teraz obiektem takiego podarunku może być praktycznie każda organizacja pożytku publicznego. Zastanów się zatem, na co dokładnie chciałbyś przekazać ratą (zobacz świetna strona), a później sprawdź, jaki numer KRS powinieneś wpisać w PIT-a - właściwie każda organizacja pożytku publicznego ma nadany taki numer- odkryj więcej tutaj.


Co na tym tracisz?


Odpowiedź jest niesamowicie prosta - nic! Jeśli nie wskażesz w rozliczeniu, na rzecz której fundacji chcesz przekazać pieniądze, i tak zostaną one pobrane - z tą jedynie różnicą, że wtedy zostaną przekazane bezpośrednio do budżetu kraju jak pozostały podatek. Nie ma zatem najmniejszych przeciwwskazań - oczywiście od 1 podatku właściwie żadna fundacja nie wzbogaci się za bardzo, jednak gesty wielu ludzi dobrej woli mogą zadziałać naprawdę wiele- 1 podatku.
obrazeczek - firma
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Co na tym zyskujesz?
W tym przypadku odpowiedź także jest niesamowicie prosta - ogromną satysfakcję, że możesz komuś pomóc. To zaledwie procent 1 podatku Twego, jednakże nawet w takich wypadkach warto go przekazywać - dla Ciebie bez wątpliwości będzie to wielka radość, nie wspominając już o podopiecznych danej fundacji. Praktycznie jedyny kłopot może być z wybraniem organizacji, na jaką chcesz przekazać pieniądze - można bowiem wybrać tylko jedną. To oczywiście nigdy nie będzie prosty wybór praktycznie dla nikogo.