Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Co należy zrobić, żeby to Urząd Skarbowy wypełnił zamiast Ciebie Twą deklarację?

Najnowsze

Dowolna pełnoletnia osoba ma obowiązek cyklicznego rozliczania się z US. Jednak to nie musi być jakiś wyjątkowo przykry obowiązek. Wręcz przeciwnie - nawet wcale nie musimy tego robić - jeśli tylko wypełnimy specjalistyczne pismo zawiadamiające US, że to jego członkowie personelu powinni wypełnić nasze zeznanie PIT-37 (lub PIT-36 jeśli prowadzisz swoją firmę).
Sęk w tym, że wspomniane pismo także nazywa się deklaracja PIT, przy czym oficjalne określenie to wniosek PIT-WZ. Należałoby go złożyć w terminie do 16 czwartego miesiąca w roku. Należałoby go wypełnić oraz wysłać drogą elektroniczną. Nie jest to jednak sposób idealny, ponieważ niesie ze sobą pewne ograniczenia. Jest nim między innymi czas składania tego typu deklaracji. Można by to mianowicie wykonać od 15 III do 1 czwartego miesiąca w roku czy konieczność jego oddania jedynie w formie elektronicznej. Niezależnie od tego, jeżeli zdecydujesz się na samodzielnie wypełnienie zeznania, to wiesz, że mogłabyś to wykonać w terminie od 1 stycznia do 30 kwietnia i mogłabyś złożyć swoją deklarację także drogą tradycyjną. Poza tym jeśli zdecydujesz się zrobić to przez internet, na przykład poprzez aplikację typu pity 2016, to możesz mieć nadzieję na dużą pomoc, jaka pokieruje Cię krok po kroku.


koszule flanelowe


coaching
Author: Wheels ON
Source: http://www.flickr.com


Miej na uwadze, że przy uzupełnianiu deklaracji, mógłbyś także wykonać coś dobrego dla osób potrzebujących.
Mógłbyś mianowicie oddać jeden procent opodatkowania wyznaczonej przez siebie tzw. organizacji użytku publicznego, na przykład zajmującej się pomocą chorym dzieciom fundacji.

Czy masz chęć przeglądnąć następne artykuły? Zatem namawiamy do wejścia w link - tam oczekuje na Ciebie autorska witryna.

Listę tych fundacji znajdziesz między innymi u pracowników US i na rządowej witrynie internetowej.