Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Podliczenie PIT 2016 / dwa tysiące siedemnaście, kontra portal podatkowy - czyli\a więc, co je łączy, a jaka rzecz rozdziela

Najnowsze

W obecnej chwili na rynku Polskim powstało dość sporo programów do wypełniania deklaracji PIT, dzięki którym nie jesteśmy zmuszeni wychodzić z domku. Co jednak połącza je z nie tak znowu dawno stworzonym portalem podatkowym? Jakiego typu deklaracja istnieje możliwość składać przez ów portal? To wszystko i jeszcze bardziej dużo znajdziesz bez problemu w środku naszego nowiutkiego felietonu!


aranżacje wnętrz
Author: Lisa Pinehill
Source: http://www.flickr.com


Na temat portalu podatkowego pisaliśmy już kilka razy - to samo dotyczy programiku do podliczania pit na rok 2016 / 2017.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to bez wahania przekonaj się, co jest w ofercie program pit online, która odnosi się do podobnej tematyki.

Nie mówiliśmy jednak co obydwa zagadnienia połącza program do rozliczania pit. Co oczywiste program do rozliczania pit jest przeznaczony dla każdego podatnika, którego co rocznym zadaniem bywa uzupełniać odpowiednie formularze PIT. Ów programik ma w posiadaniu każdy typ deklaracji, która to możemy wypełnić - nawet w połączeniu paru rodzai deklaracji - oraz możliwość wysłania ich do naszego urzędu skarbowego, nie posiadając obowiązkowych w innego typu sposób podpisów.


Jak się okazało portal podatkowy również posiada wewnątrz swoim systemie przeróżne deklaracje, które mamy możliwość poprzez niego uzupełnić portal o tematyce podatkowej. Na pewno są to zryczałtowane podatki przychodów w formie Karty, wewnątrz których to znajdziemy deklaracje o numerach: PIT-16, PIT-16A, oraz PIT-16Z. Poza nimi, posiadamy jeszcze do dyspozycji również deklaracje w sprawach takiego typu jak: podatek od czynności cywilnoprawnych (na przykład PCC-2 oraz PCC-3), czy\czy też podatek od spadków oraz darowizn (np. SD-2 i SD-3).
Zrobić to wszystko możemy jednakże Wyłącznie z osobistego konta na wspomnianym portalu. Poza tym po zarejestrowaniu się mamy dużo więcej opcji dodanych, aniżeli na zwykłym programie do deklaracji podliczeń!