Nadchodzi czas składania PIT. Rozlicz się mądrze i z sercem!

Najnowsze

Choć dni są coraz dłuższe, a na drzewach pojawiają się długo wypatrywane pączki, pierwszy okres nowego roku wielu osobom nie kojarzy się bynajmniej ze zbliżającą się wiosną. Dla sporej grupy dorosłych to pora ogromnej nerwówki oraz przykrych powinności. Mamy tu na myśli oczywiście coroczne składanie deklaracji podatkowych. Pity są koszmarem dla każdego, kogo przeraża konieczność dokonania kalkulacji, uzupełnienia właściwych okienek na blankiecie oraz bycia odpowiedzialnym za własne błędy.

Urzędnicy
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com
Dodatkowym i szczególnie skutecznym czynnikiem stresogennym u podatników jest niewątpliwie kontakt z urzędem skarbowym. Wśród ludzi panuje prawdziwe lub nie przekonanie o labiryncie przepisów, w którym można się zgubić podczas nawet błahych odwiedzin w skarbówce. Referenci są natomiast uważani za osoby, które nie tylko nie pomogą nam się z tej zasadzki wydostać, ale jeszcze głębiej nas w niej zanurzą. Miły i użyteczny urzędnik w w opinii publicznej funkcjonuje jako zjawisko nie z tej ziemi i prawdziwa osobliwość. Wobec powyższego lęk przed popełnieniem nawet niewielkiego błędu w zeznaniu zdaje się całkowicie uzasadniony. Na szczęście z pomocą bezradnym interesantom przybyła współczesna. Programy stworzone przez organy podatkowe i nieoficjalne organizacje znacznie ułatwiają tę nieprzyjemną procedurę.rozliczenie PIT online
Author: Eleleleven
Source: http://www.flickr.com
Programy te oznaczają pola druku, które powinien uzupełnić osoba składająca deklarację podatkowe, a później wyliczają sumę ewentualnej dopłaty lub nadpłaty podatku. Dzięki nim rozgrywka: ja kontra pit 2016 będzie dużo bardziej wyrównana. Aspektem, który sprawia, że składanie corocznych rozliczeń zyskuje nieco bardziej pozytywny charakter jest możliwość skierowania 1% kwoty swojego podatku wskazanej organizacji pożytku publicznego. Warto zatem przemyśleć sprawę i rozglądnąć się za instytucjami, które spełniają cele wyjątkowo bliskie naszemu sercu. W ten sposób rozliczenie pit 2016 stanie się okazją do niesienia pomocy bliźnim.