Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Rozliczenie ze Skarbówką - sprawdź na ten temat nieco więcej

Najnowsze

Każda z osób, które ma pracę musi nie zapominać o tym, że będzie musiała się dokonać rozliczenia ze Skarbówką. Nie jest to specjalną tajemnicą, wszyscy mają tego świadomość. To ważne, by o tym nie zapominać. Nie należy przekraczać terminu złożenia PIT-u, bo wtedy będzie trzeba zapłacić karę. Kiedy chodzi o to, którą deklarację uzupełnić i o to, jak to zrobić, to powinniśmy tylko pójść do Urzędu spytać, a dostaniemy odpowiedni druk , który trzeba wypisać oraz książeczkę, która pomoże we właściwy sposób wszystko pouzupełniać.
Jednak, kiedy mamy dosyć standardowych sposobów, bądź również po prostu w świecie brakuje nam na nie czasu, to powinniśmy zerknąć na program (zobacz pity program) pit, który może pomóc w ogarnięciu wszystkiego elektronicznie. Kiedy chodzi o e-deklaracje to Ministerstwo Finansów od jakiegoś już czasu robi wszystko, by obywatele z większą ochotą korzystali z internetowych możliwości rozliczenia się ze Skarbówką. Warto, więc pomyśleć o takiej opcji . Program do e-deklaracji, oblicza większość istotnych rubryk. Poza tym, gdy zalogujemy się na swoje konto (link najlepsze konto) przez stronę z e-deklaracjami, to w sporej czści deklaracja jeśli chodzi o dane osobowe będzie uzupełniona.
dokumenty
Author: Pete
Source: http://www.flickr.com


PIT-y za poprzedni rok

Rozliczanie się ze Skarbówką czeka każdą z tych osób, które przekroczyły kwotę wolną od podatku. Gdy chodzi o pit 2015 to niezbyt różni się od deklaracji podatkowych z poprzednich lat. Choć oczywiście, to, że mogliśmy pouzupełniać rok wcześniej wszystko nie oznacza, że tym razem też damy radę (czytaj o rozliczaniu pitów). Osoby, które mają małe pieniądze do rozliczenia to im się uda. Ale ludzie, którzy posiadają wynagrodzenie z wielu źródeł, to mogą mieć problem. Choć jak wiemy, gdy we własnym zakresie sobie nie poradzimy, to możemy najzwyczajniej w świecie pójść do biura księgowego i prosić o pomoc.
Tego rodzaju jednorazowa wizyta w biurze rachunkowym w związku z uzupełnianiem deklaracji podatkowej, będzie nas kosztowała trochę pieniędzy, ale chociaż będziemy mieli pewność, że wszystko będzie się zgadzało i że nie będzie trzeba robić żadnych korekt. Dlatego jeśli sami nie czujemy się zbyt pewnie, nawet przy wypełnieniu PIT-u lepiej zgłosić się do księgowej.