Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Przedkładanie pit za ubiegły rok on-line

Najnowsze

Wszystkie osoby, które osiągnęły określony dochód muszą musi rozliczyć się ze Skarbówką. Złożenie zeznania jest konieczne. Dzięki ułatwieniom, jakie daje nam obecnie technologia można wypełnić deklarację podatkową nie ruszając się z mieszkania.


Laptop na stoliku
Author: Håkan Dahlström
Source: http://www.flickr.com
Musimy mieć jedynie komputer i Internet. Część osób musi przedłożyć pit 28 (formularz pit 28 na który składają Ci, którzy, jak napisano na stronie Urzędu Skarbowego: „zdecydowali się na rozliczenie na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.” Co istotne zeznanie to, należy złożyć wcześniej niż deklaracje podatkowe, bo do początku lutego. Poszczególne druki PIT-ów, jak też wzory ich uzupełnienia, też są w Internecie. Na stronie, na której można rozliczyć pit musimy zapoznać się z instrukcją, która pomoże nam w jaki sposób wypełnić konkretną e-deklarację. Wiadomo, że znajdą się ludzie, którzy szukają pomocy przy wypełnianiu PIT-u, bo boją się, że popełnią błąd. Ale mamy możliwość dokonania korekty do naszego zeznania, więc nie trzeba się, jakoś szczególnie denerwować. Jak coś będzie źle wypełnione, albo jak później otrzymamy jakieś dodatkowe rzeczy, które powinniśmy zapisać w PIC-ie to będzie można złożyć korektę w Urzędzie Skarbowym.

Rozliczenie roczne z Urzędem Skarbowym
Pisanie na laptopie
Author: david pacey
Source: http://www.flickr.com

Wszystkie osoby, które miały okazję załatwiać coś z urzędem Skarbowym doskonale wiedzą, że rozliczenie za rok poprzedni składa się w roku następnym. Oznacza to tyle, że pit 2015 (rozliczenie pit za rok 2015) trzeba złożyć do konkretnej daty w roku 2015. Ludzie, którzy mają określone dochody muszą złożyć deklaracje podatkową. Urząd Skarbowy narzuca kary na osoby, które za późno przekazują własne rozliczenie.


Dlatego sporo osób decyduje się na internetową drogę rozliczenia z Urzędem Skarbowym. To bardzo dobre rozwiązanie, bo możemy oszczędzić dzięki temu cenne minuty, a nawet godziny i można w każdym momencie to zeznanie wypełnić. Oczywiście nie każdy jest w stanie sam ogarnąć wypełnienie PIT-u, z tego też powodu większość ludzi zajmujących się księgowością ma ręce pełne pracy. Ale, jeśli nie prowadzimy żadnej firmy i nie mamy ogromnych dochodów, to na bank (więcej informacji ranking kont dla studentów) damy radę samodzielnie uzupełnić pit, musimy tylko dokładnie przejrzeć instrukcję i spoglądać, co konkretnie mamy zamieścić w każdej kratce.