Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Czy kierowanie firmą w Niemczech jest łatwiejsze niż w Polsce?

Najnowsze

Chyba dla nikogo nie jest zagadką fakt, że w naszym kraju przedsiębiorcy nie mają lekkiego życia. Przynajmniej jeśli idzie o kwestie formalne. Wysokie koszty prowadzenia firmy czy duża biurokracja, to tylko kilka przykładów.
Trochę w inny sposób sprawa ta może wyglądać w Niemczech.


ekspert
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com


W Niemczech biznesmeni nie są zobowiązani do powtarzalnego płacenia składek do zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jednak muszą płacić wysokie składki chorobowe. Co interesujące, aby założyć działalność przemysłową w Kraju nad Renem, nie ma potrzeby posiadania tam zameldowania. Funkcjonuje jednak przepis, jaki mówi, że żeby taka firma w Niemczech została legalnie zarejestrowana, musi mieć w tym państwie swoją centralę. Tę sprawę można by jednak rozwiązać poprzez założenie tzw. Internetowego biura. Wg sugestii wielu przedsiębiorców, jacy zdecydowali się na założenie podmiotu za zachodnią granicą, panuje tam o wiele lepsze środowisko do biznesu, a przedsiębiorcy nie są traktowani przez urzędników jak prawdopodobni oszuści.


firma w niemczech
Author: Jack Gray
Source: http://www.flickr.com


Wg statystyk od 2011 r.

Masz chęć na kolejną publikację na opisywany tutaj wątek? Jeśli tak, to śmiało kliknij tutaj – to ważna witryna!

już przeszło 60000 mieszkańców naszego kraju zdecydowało się na prowadzenie działalności na podstawie własnej firmy w kraju nad Renem. Jeśli chciałbyś do nich dołączyć, prawidłowo jest wyszukać koniecznych danych w internecie, ponieważ istnieją podmioty, jakie zajmują się pomocą przy otwieraniu i funkcjonowaniu firmy zarejestrowanej u naszego zachodniego sąsiada.
Należałoby zdecydować się na ten krok, nawet jeżeli nie znamy jeszcze zbytnio dobrze jęz. naszych sąsiadów. Na naukę jęz. przyjdzie odpowiedni czas w następnej kolejności. A znajomość języka jest niezwykle istotna co najmniej w zakresie komunikatywnym.