Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Jak skutecznie zarządzać domowymi finansami

Najnowsze

Bez względu od sytuacji finansowej, w której obecnie się znajdujemy, warto mądrze planować i kontrolować swe wydatki. Jakim sposobem można racjonalnie zarządzać naszym budżetem domowym? Oto parę rad.


rynek
Author: Diego Cupolo
Source: http://www.flickr.com
Załóż zeszyt albo plik z arkuszem kalkulacyjnym, w jakim notować będziesz wszelkie swoje wydatki. Notuj wszystkie pozycje ze wszelkich paragonów sklepowych. Na koniec miesiąca poświęć chwilę po czym sprawdź swoją listę.

Nie chcesz, żeby intrygujące treści przemknęły Ci koło nosa? Zatem na pewno spodoba Ci się istotna witryna (https://franklincovey.pl/budowanie-zespolu/), na której możesz przeczytać nowe wpisy.

Możesz być zadziwiony, dlatego że okaże się, że systematycznie wydajesz niewielkie pieniążki na rzeczy, jakich zupełnie nie potrzebujesz. Dzięki wykluczeniu takich wydatków możemy zaoszczędzić w skali miesiąca (nie mówiąc już o skali całego roku) bardzo pokaźne kwoty.


Kosztem stałym domowego gospodarstwa są wszelakie wydatki, jakie z rozmaitych względów zmuszony jesteś ponosić. Będą nimi np.: pożyczka pozabankowa Hapi pożyczki spłacać powinniśmy, rachunki za telefon czy ogrzewanie. Kosztem stałym na pewno będzie także żywność – dobrze byłoby oszacować koszt dań spożywanych w domku jak też jedzenia „na mieście”. Jeżeli posiadasz pojazd, staraj się obliczyć koszta wypalanego paliwa w przeliczeniu na dany miesiąc oraz zastanów się, czy będzie to w twym wypadku koszt stały, czy też zmienny. Oszacowanie stałych kosztów umożliwi określenie rezerwy gotówki, jaką można zaoszczędzić każdego miesiąca a także przeznaczyć na wybrany cel.


Zastanów się nad kartką , z czego możesz zrezygnować albo na co wydajesz najwięcej pieniążków – najłatwiej jest zacząć od pozycji, które pojawiają się najczęściej i bez jakich możesz spokojnie funkcjonować.

Tylko teraz oceń urlop na żądanie ten tekst, który jest niesamowicie zajmujący. Wykonaj to właśnie teraz! Przekonasz się, że naprawdę należy to zrobić!

Przykładem przemyślanej optymalizacji jest ograniczenie liczby kaw, które w przeciągu miesiąca kupujesz w drodze do pracy.