Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Po co nam szkolenia?

Najnowsze

Co chlebodawca może zyskać dzięki inwestowaniu w permanentne dokształcanie pracobiorców? Czy możemy to w jakikolwiek sposób ocenić? Co uczynić, aby szkolenia na jakie się zdecydujemy przyniosły rezultaty?
rekruter


Płynące szerokim strumieniem fundusze z UE zrobiły wiele dobrego dla gałęzi szkoleniowej, jak i propagowana wśród chlebodawców idea permanentnego dokształcania pracowników. W dużej mierze chodziło nie jedynie o tak zwane „twarde” kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe , lecz też – czyniące taką furorę w minionej dekadzie, tzw. umiejętności miękkie.

Jeżeli masz ochotę uzyskać więcej wiadomości na prezentowany temat, to odnajdziesz je zapewne po przejściu na witrynę (https://www.toc.org.pl/cel-ii-to-nie-przypadek-eliyahu-m-goldratt/) - w tamtym miejscu są one niezwykle ciekawe.

Równolegle programy europejskie wyrządziły dużą krzywdę specjalizacji szkoleniowej. Jakiego rodzaju? Chodzi o opinię jaka się wykształciła, a tycząca się tego czym są instruktaże a także jakie są ich rezultaty. W powszechnym przekonaniu kursy (w szczególności te rozwijające kompetencje miękkie) jest to kreowanie sztucznego zapotrzebowania na coś, co absolutnie biznesmenom jak też pracobiorcom nie będzie potrzebne.


kursy
Author: Normstahl
Source: Normstahl


Czy więc szkolenia dają jakiekolwiek wymierne efekty? Co pracodawca może zdobyć dzięki inwestowaniu w permanentne kształcenie pracowników? Czy możemy to w jakiś sposób zmierzyć? Co uczynić, aby szkolenia na jakie postawimy przyniosły efekty? Szkolenie pracobiorców jest jedną z istotnych długookresowych inwestycji przedsiębiorstwa. Nie zawsze te efekty możemy łatwo oszacować, w dłuższym okresie czasu widać, iż przedsiębiorstwa jakie lekceważą szkolenia mają kłopoty z pozyskiwaniem uzdolnionych ludzi a także łatwo ich tracą.
Wszak każdy już słyszał, iż żyjemy w czasach „gospodarki opartej na informacji”. Z perspektywy pracodawcy idzie o informację, która realnie przełoży się na działanie przedsiębiorstwa.