Po co nam szkolenia?

Najnowsze

Co chlebodawca może zyskać dzięki inwestowaniu w permanentne dokształcanie pracobiorców? Czy możemy to w jakikolwiek sposób ocenić? Co uczynić, aby szkolenia na jakie się zdecydujemy przyniosły rezultaty?
rekruter


Płynące szerokim strumieniem fundusze z UE zrobiły wiele dobrego dla gałęzi szkoleniowej, jak i propagowana wśród chlebodawców idea permanentnego dokształcania pracowników. W dużej mierze chodziło nie jedynie o tak zwane „twarde” kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe , lecz też – czyniące taką furorę w minionej dekadzie, tzw. umiejętności miękkie. Równolegle programy europejskie wyrządziły dużą krzywdę specjalizacji szkoleniowej. Jakiego rodzaju? Chodzi o opinię jaka się wykształciła, a tycząca się tego czym są instruktaże a także jakie są ich rezultaty. W powszechnym przekonaniu kursy (w szczególności te rozwijające kompetencje miękkie) jest to kreowanie sztucznego zapotrzebowania na coś, co absolutnie biznesmenom jak też pracobiorcom nie będzie potrzebne.


kursy
Author: Normstahl
Source: Normstahl


Czy więc szkolenia dają jakiekolwiek wymierne efekty? Co pracodawca może zdobyć dzięki inwestowaniu w permanentne kształcenie pracowników? Czy możemy to w jakiś sposób zmierzyć? Co uczynić, aby szkolenia na jakie postawimy przyniosły efekty? Szkolenie (analiza fmea) pracobiorców jest jedną z istotnych długookresowych inwestycji przedsiębiorstwa.

Bardzo zalecamy tę stronę (http://mangata.com.pl/centrum-prasowe/media.html) wszystkim, którzy bezskutecznie szukają artykułów o analogicznej tematyce i które są równie nietuzinkowe. Kliknij i sprawdź!

Nie zawsze te efekty możemy łatwo oszacować, w dłuższym okresie czasu widać, iż przedsiębiorstwa jakie lekceważą szkolenia mają kłopoty z pozyskiwaniem uzdolnionych ludzi a także łatwo ich tracą.
Wszak każdy już słyszał, iż żyjemy w czasach „gospodarki opartej na informacji”. Z perspektywy pracodawcy idzie o informację, która realnie przełoży się na działanie przedsiębiorstwa.