Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/parafia-szklanedomy.pl/includes/menu.inc).

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę w momencie gry na giełdzie. Notowania giełdowe – aktualności z Polski i ze świata.

Najnowsze

Na giełdzie znajduje się znaczna ilość spółek. Niektóre z nich są tam od wielu lat i przez minione lata ugruntowały sobie konkretną pozycję, tym samym zdobyły miano tak zwanych „dojnych krów”. Inne natomiast pojawiły się na rynku i od samego początku walczą o swój byt notując tak gorsze, jak i lepsze rezultaty. Wspomniane „dojne krowy” są tym, o czym marzy każdy gracz.

W kontekście rodzimych firm trudno jest mówić o prawdziwie „dojnej krowie”, jednak możemy znaleźć kilka spółek, które każdego roku zapewniają graczom solidny zastrzyk gotówki. Takich graczy musimy szukać pośród giełdowych gigantów jak i w indeksach WIG20 i WIGDIV.gotówka
Author: Stéfan
Source: flickr.com
Najnowsze tendencje giełdy.

Jak podaje Bloomberg Commodity Index notowania surowców zeszły do najniższego poziomu od 2002 roku. Notowania giełdowe praktycznie wszystkich surowców bardzo spadają do niskich poziomów, wśród tych, które ciągle są dodatnie znajduje się tylko nikiel (+ 2,2%) oraz ledwie ponad skalą - kakao (+ 0,1%). Wśród surowców, które straciły najwięcej są, m.in. cukier, pszenica, złoto i kukurydza.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, to tu jest notka z www (https://www.stojakireklamowe.pl/slupek-odgradzajacy-z-tasma-czerwona-2-3m-63t230.html), która także ma bardzo ciekawe informacje na omawiany tutaj temat.

Sprawdzając rynki surowcowe można odnieść wrażenie, że świat jest na granicy recesji, lub nawet już ją przekroczył.

Co ciekawe w związku z przyspieszającym wzrostem gospodarczym większość danych makroekologicznych nie daje szansy, żeby zauważyć objawy załamania gospodarczego.

Wtedy, gdy będziesz szukać analogicznych materiałów, to te wskazówki ze strony bez cienia wątpliwości będą dla Ciebie niesamowicie przydatne.

Co ciekawe spadek cen zgrał się w chwili z rekordowo wysokimi notowaniom akcje idea bank - warto zajrzeć. Ostatni raz tak dużą różnicę pomiędzy notowaniami surowców a S&P500 mogliśmy zauważyć w latach 1998-99. Był to problem bańki internetowej, każdy obawiał się przeniesienia całej gospodarki do Internetu, co spowodowało m.in. wyprzedaż złota przez banki za niecałe 300 USD za uncję.

Jakie są tendencje na naszej giełdzie?

stacja benzynowa
Author: Tobias Scheck
Source: http://www.flickr.com
W kraju także nie można się nudzić. Akcje Orlenu osiągnęły najwyższy wynik w historii. Jeszcze rok temu, w sierpniu 2014 roku, byliśmy w stanie kupić je za 36,16 zł, dzisiaj ceny wzrosły do kwoty 76,75 zł. Za taki stan rzeczy odpowiedzialna jest stosunkowo niska cena ropy, dzięki czemu spółka generuje wyższą marżę. Jak widzimy warto obserwować spółki czerpiące swoje zyski z surowców, ponieważ wiele firm będzie tracić, kiedy inne będą generować rekordowe zyski.